domkimorskirelaks.pl
loader

Wakacje w muzeum?

Wakacje w muzeum?
Wakacje to nie tylko plaża, aktywny wypoczynek, wędrówki górskie, rowerowe wycieczki, spacery czy nordic-walking. Wakacyjny wyjazd to możliwość poznania zwyczajów, kultury, historii i dorobku artystycznego innego kraju, regionu czy miasta. Polskie miasta mają burzliwą historię, która, mimo podobieństw dat głównych wydarzeń historycznych kraju, w każdym miejscu jest jednak trochę inna. 

Aby zgłębić te wydarzenia i poznać osiągnięcia dawnych i współczesnych mieszkańców warto odwiedzić nowoczesne muzeum, których jest coraz więcej na mapie naszego kraju. Muzeum historii miasta, muzeum sztuki współczesnej, muzea etnograficzne i archeologiczne a także muzea regionalne mogą nas zaskoczyć nie tylko swoimi zbiorami ale formą ich przekazu. Każdego roku kolejne muzea przechodzą transformacje i prezentują swoje eksponaty w nowoczesnej formie.

Coraz więcej jest prezentacji multimedialnych, pozwalających na poznawanie świata poprzez interaktywną "zabawę", coraz więcej jest możliwości dotknięcia eksponatu w muzeach w Polsce. To dobra forma poznania kultury i historii regionu nie tylko dla dzieci i młodzieży.

W Polsce istnieje też wiele muzeów związanych z historią wojen i powstań, których doświadczyli nasi przodkowie. Mamy liczne muzea techniki, motoryzacji, komunikacji, kolei, muzea związane z historią PRL i przedmiotami których używaliśmy 50 lat temu czy wreszcie liczne podziemne trasy pokazujące bunkry, schrony i budowle obronne z czasów II Wojny Światowej i Zimnej Wojny. Znajdziemy też interaktywne wystawy związane z produktami regionalnymi, jedzeniem, napojami. Nie sposób nie wspomnieć o muzeach klubów sportowych.

Bilet wstępu do muzeum to zazwyczaj kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. W szczególnie obleganych turystycznie miejscach wstęp może być jeszcze droższy. Na szczęście mamy szansę na wstęp do muzeum za darmo! Większość z nich ma wyznaczony jeden dzień w tygodniu, w którym wejście na wystawy stałe (a nierzadko także czasowe) jest bezpłatne. Sporą listę darmowych muzeów (z informacją, który dzień jest gratis) pokazano na stronie muzeazadarmo.pl - posiłkując się informacjami ze strony można uzyskać realne oszczędności na biletach. Jeśli muzeum jest z dala od miejsca zamieszkania można tu też znaleźć propozycje noclegów przy muzeum lub bliskiej okolicy. 

Planując wakacje warto zajrzeć jakie muzea znajdują się w pobliżu naszej bazy noclegowej albo są blisko trasy, którą się przemieszczamy z domu na urlop. Jeśli wybierzemy dobry dzień to wiele muzeów można zobaczyć za darmo!

Miejsce na ciekawy artykuł sponsorowany.

Fatal error: Uncaught mysqli_sql_exception: Unknown column 'a.offer_distinction' in 'field list' in /home/klient.dhosting.pl/pportale/vendor/pportale/pportale/src/MYSQL.php:124 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/pportale/vendor/pportale/pportale/src/MYSQL.php(124): mysqli_query(Object(mysqli), 'SELECT a.id_pl_...') #1 /home/klient.dhosting.pl/pportale/aff.pportale.pl/web/_src/Engine_class.inc(778): PPortale\MYSQL->querySQL('SELECT a.id_pl_...') #2 /home/klient.dhosting.pl/pportale/aff.pportale.pl/web/_views/article.inc(51): Engine->createOfferArray(Array) #3 /home/klient.dhosting.pl/pportale/aff.pportale.pl/web/_framework/main0.inc(19): include_once('/home/klient.dh...') #4 /home/klient.dhosting.pl/pportale/aff.pportale.pl/web/index.php(115): include('/home/klient.dh...') #5 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/pportale/vendor/pportale/pportale/src/MYSQL.php on line 124